Cześć.

Mam na imię Piotrek. Piszę komercyjnie (czyli za opłatą) od ponad 20 lat. Duże doświadczenie, ciekawość i umiejętność obserwowania, a także wiedza pomocna przy pisaniu pozwalają mi pokazać Ci wiele rzeczy, które możesz zacząć robić, aby zarabiać na swoich treściach. Albo zarabiać więcej i łatwiej. Więcej o mnie przeczytasz w stosownej zakładce. Zajrzyj.

To poukładana, przemyślana i sprawdzona wiedza. Na pewno będzie dla Ciebie cenna. Jeżeli masz za sobą jakieś kursy, szkolenia czy warsztaty z copywritingu, to ten blog będzie dla Ciebie bardzo dobrym uzupełnieniem i utrwaleniem wiadomości. Czasami będzie też zaprzeczać temu, co już wiesz. A jeżeli to Twoje pierwsze podejście do tego, czym jest copywriting i jak pisać coraz lepiej, to gwarantuję Ci: ten blog może być dla Ciebie wszystkim, co potrzebujesz, aby zarabiać 5000 złotych i więcej co miesiąc na pisaniu. Odważnie? Wiem. Czytaj dalej i sprawdź mnie.

Zaczynamy nowy kurs dla copywriterów

Zabieramy się do pracy już od dziś. Bo do następnego wpisu pozostawiam Cię z kilkoma kluczowymi pytaniami. Dlaczego są kluczowe? Ponieważ można nigdy nie udzielić na nie odpowiedzi i przez kilkanaście lat dreptać w miejscu, można też zacząć od tych fundamentalnych odpowiedzi, zrozumieć podstawy, aby szybko wznieść się na poziom myślenia, który da Ci pieniądze.

Czym zajmuje się copywriter?

Co należy do jego obowiązków?

Kim jest jego klient?

Nie zadowalaj się prostymi odpowiedziami ani zapamiętanymi formułkami. Prawie na pewno są one błędne. Gdy wpadniesz na naprawdę zaskakującą, trochę szokującą odpowiedź, która będzie pasowała do Twoich wyobrażeń jak ostatni puzzel w układance do prawie kompletnego obrazka, to prawdopodobnie udało Ci się. Internetowi mędrcy zrobili wiele złego, mącąc sens pojęcia “copywriter”. Dlatego zaczynamy od lekcji samodzielności. To doskonały początek do zrozumienia, jak wielkie masz możliwości i jak wiele możesz zrobić, jeżeli zaczniesz samodzielnie dochodzić do wniosków.

Na koniec mam do Ciebie prośbę. Jeżeli ten kurs dla copywriterów przyda Ci się, to wspomnij o nim co najmniej jednej osobie. I nie bój się, że tym sposobem odbierasz sobie szanse na zarobienie pieniędzy – na pewno nie. Większość autorów ma niewiele do zaoferowania głównie dlatego, że według nich wiedzą już wszystko i żaden kurs nie jest im potrzebny. Tego bloga również nie przeczytają. A jeśli 1 osoba na 100 jednak zacznie czytać, to rozpocznie ekscytującą, długą i wymagającą drogę. Nie mam na myśli tego, że się zniechęci. Przeciwnie: gdy będziesz w stanie zaoferować swoim klientom to, co ja mogę zaoferować moim, to zobaczysz, że pisanie to tylko kilka procent spośród rzeczy, które umiesz i które mogą przynieść zysk i Tobie, i osobom, które płacą. Ja nie boję się konkurencji, bo nie muszę z nikim konkurować. Jeżeli ktoś jest naprawdę dobrym copywriterem, to jest większa szansa, że wspólnie zrobimy coś fajnego, że oddam mu część moich zleceń (nadmiar dobrych zleceń to dla mnie jeden z największych problemów) albo po prostu będę miał satysfakcję z tego, że więcej osób w Polsce w końcu doczeka się dobrych, skutecznych i przemyślanych treści.

Do następnego spotkania. Piotrek.

Tworzę komercyjne treści od 1999 roku, a od 15 lat dodatkowo poszerzam swoją wiedzę o handlu w Internecie. Zawodowo zajmuję się też redakcją i korektą różnych tekstów. Umożliwiłem wydanie kilkunastu książek, stworzyłem setki tekstów, przeprowadziłem ponad 20 tysięcy rozmów sprzedażowych. I każdego dnia chętnie uczę się nowych rzeczy.

Nawiązujące artykuły

Brak nawiązujących artykułów