Ty też możesz pisać rewelacyjne teksty sprzedażowe

Dwa nowe słowa w Twojej branży: copywriter i copywriting

Cześć, przedsiębiorco.

W tym miejscu, na tym blogu znajdziesz sporo ważnych rzeczy dla Twojego biznesu.

Od 2023 roku wpisy są utrzymane w innym stylu. Mam nadzieję, że przypadną Ci do gustu.

Mam na imię Piotrek i od 16 lat rozwijam sprzedaż i podnoszę jakość obsługi klienta w różnych firmach. Jeżeli Twoje przedsiębiorstwo sprzedaje jakikekolwiek produkty albo usługi, to na 100% mogę Ci pomóc. Pokażę Ci, jak można lepiej robić niektóre z rzeczy, które wpływają na wysokość sprzedaży. Nie będzie żadnych raportów i tabelek, bo na tym się nie znam. A zamiast tego będzie o bardzo ważnych subtelnościach.

Będzie też krótko i konkretnie.

Dwa ważne pojęcia: copywriter i copywriting. Wyjaśnijmy je.

Copywriter – czy wiesz, kto to taki? To specjalista odpowiedzialny za tworzenie tekstów, które mają konkretny cel, na przykład:

  • sprzedawać,
  • zachęcać do dzwonienia lub napisania e-maila,
  • sprawiać, że ludzie będą sięgać po ulotki i z zaciekawieniem je czytać,
  • zachwycać Twoich nowych fanów, followersów czy subskrybentów,
  • zapełniać Twoją stronę internetową treściami, które przyprowadzą Ci nowych klientów.

Jeżeli już miałeś do czynienia z copywriterem, który nie spełniał pokładanych w nim nadziei, to już dobrze wiesz, kim NIE JEST copywriter. Niestety zbyt wiele osób sądzi błędnie, że skoro miało piątkę z polskiego, to rozumie biznes i potrzeby klientów. Mniej niż 2% osób, które podają się za copywriterów, rzeczywiście nimi jest – to wnioski z kilkunastu lat mojej pracy.

Copywriting – z definicji jest to tworzenie treści reklamowych. Spokojnie możemy przyjąć, że każdy dobry tekst, który widzisz lub słyszysz, został wymyślony przez copywritera. A „dobry” oznacza taki, który skutecznie realizuje jakiś cel, na przykład nakłania do zakupów, do klikania, dzwonienia, zamawiania jedzenia na wynos czy wpłacania datków.

W jaki sposób pozyskujesz klientów?

Wchodzą na Twoją stronę internetową?

Odwiedzają Twój sklep internetowy?

Widzą Twoje reklamy na Facebooku albo w Google?

Czytają reklamy w prasie?

Widzą reklamy w telewizji albo na YouTube?

Słyszą reklamy w radiu?

Biorą do ręki Twoje ulotki i katalogi?

Czytają Twoje e-maile?

Dzwonią do Ciebie?

Każdy z tych sposobów najpierw jest (albo: powinien być) pomysłem. Jeżeli będzie dobry, to masz szansę na osiągnięcie swojego celu. Skoro rozliczanie faktur powierzasz księgowej, a szukaniem nowych pracowników zajmuje się spec od HR, to warto mieć eksperta do tworzenia świetnych pomysłów i zamieniania ich w doskonałe teksty. Skuteczny copywriter przygotuje dla Ciebie nawet treść do rozmów telefonicznych.

A czy możesz sam przygotować bardzo dobre i skuteczne teksty na potrzeby swojej firmy? Tak. Wpis blogowy, który czytasz, jest wstępem do serii tekstów, dzięki którym dowiesz się, zrozumiesz i wdrożysz samodzielnie nowy, lepszy sposób komunikacji z klientami i kontrahentami.

Zaglądaj tu częściej, bo to Ci się opłaci.

Do następnego wpisu. Piotrek.